Викторио Илиев се класира за полуфиналите на турнира Адриатическа перла“Викторио

...

Русенски боксьор си осигури минимум бронзов медал на Световната купа по бокс

Викторио Илиев се класира за полуфиналите на шампионата „ Адриатическа перла “

Викторио Илиев си обезпечи най-малко бронзов орден от Световната купа по бокс за младежи в Будва (Черна гора). Националът от БК „ Локомотив “ (Русе) в категория до 60 кг се класира за полуфиналите на шампионата „ Адриатическа перла “, съобщи Българска телеграфна агенция.

Под наставленията на Борислав Бояджиев и Детелин Далаклиев надареният боксьор реализира впечатляваща победа над двукратния европейски първенец за юноши Махамадали Гасимзаде. Илиев надви над азербайджанеца с 4:1 съдийски гласа и продължава напред в Световната купа. В събота българинът ще се изправи против сърбина Филип Джида в борба за място на финала.

Останалите български участници на шампионата в Будва позволиха провали. В категория до 57 кг Константин Костов отстъпи пред Никита Симански (Молдова) в здрав дуел с 2:3 гласа, а Димо Тониев загуби с 0:5 от Махамадали Аширайев (Азербайджан). Мирослав Димитров бе надигран с 0:5 от Адам Кръстович (Сърбия).
Източник: dunavmost.com