Виктор Троицки и Ернестс Гулбис дадоха подобаващ завършек на третия ...

Виктор Троицки и Ернестс Гулбис дадоха подобаващ завършек на третия

Троицки преодоля Гулбис в най-добрия мач от DIEMA XTRA Sofia Open до момента

Виктор Троицки и Ернестс Гулбис дадоха отговарящ свършек на третия ден от DIEMA XTRA Sofia Open. Сърбинът бе този, който надви след 6:3, 6:7(2), в несъмнено най-качествения дуел от шампионата до този миг.

Двамата предложиха доста тенис майсторска на феновете в "Арена Армеец ", демонстрирайки надиграване от огромна класа. Това се оказа и първият трисетов мач в главната скица, а в последна сметка Троицки показва, че все още е тенисистът в по-добра форма.

Гулбис, който влезе в шампионата от квалификациите, сподели, че неслучайно е някогашен №10 в света и полуфиналист на Ролан Гарос, само че сърбинът бе този, който успяваше да затрудни сервиса на противника и в последна сметка да стигне до два пробива, оказали се и задоволителни за триумфа в мача.

В същото време латвиецът не доближи до нито един късмет за брейк в целия дуел, което се сподели решаващо за провалянето му.

В идващия кръг Троицки ще срещне Денис Истомин, който по-рано денем победи Адриан Андреев с 6:3, 6:4.

Още в първия си сервис гейм Гулбис трябваше да отразява три шанса за пробив, само че при второто си подаване пробивът бе факт. До края на сета Троицки бе стабилен в своите геймове и след 6:3 се приближи на сет от триумфа.

Втората част мина напълно под диктовката на сервиращите и закономерно се стигна до тайбрек. Той започва с двойна неточност на Гулбис, само че по-късно латвиецът бе съвършен и след 7:2 изравни резултата.

Решителният сет пък се разви по еднакъв метод с първия. Гулбис отрази три брейкбола във втория гейм, само че в четвъртия стигна до пробива, който бе изцяло задоволителен за триумфа в мача.

Така Троицки не престава присъединяване си в София, откакто през предишните две издания на конкуренцията игра полуфинал и четвъртфинал.