Иван Шишков за казуса "Баба Алино": ВиК-Варна е под прицел, незаконните сгради със сигурност ще бъдат съборени
Вик - Варна е под прицел - по какъв начин в комплекса " Баба Алино " е имало канализация. Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройство в коридорите на Народното събрание, съобщи кореспондент на ФОКУС.
" Истината е, че в първите дни от встъпването на нашия кабинет пред очите ни изгря може би най-голямото нарушаване в Закона за устройство на територията. С всички изявления дотук е ясно, че това не е просто единствено едно нарушаване на Закона. Това е метод на ръководство, който стигна до там, че в морската столица на България - Варна, вместо да се развива туризъм, се вихри безвластие в изключително огромни размери ", съобщи Шишков в зала.
В коридори Шишков изясни, че всички здания в комплекса ще бъдат съборени и опроверга информацията, която се разпространяваше из медиите, че 4 лот на Автомагистрала ``Хемус " ще бъде опустошен.
" Става въпрос за противозаконните здания край Варна - не за Автомагистрала " Хемус ", добави министъра.
До момента са издадени заповеди за събарянето на 12 от постройките, като се чака кметът на Варна да подпише още такива.
" Това е в пълномощията на кмета на Варна, в случай че има потребност от юридическа помощ, ще му спомагаме ", сподели още министърът. Той съобщи, че значимо да се стигне до върха на пирамидата на цялата скица и да бъдат повдигнати нужните обвинявания.
Очаквайте детайлности!
" Истината е, че в първите дни от встъпването на нашия кабинет пред очите ни изгря може би най-голямото нарушаване в Закона за устройство на територията. С всички изявления дотук е ясно, че това не е просто единствено едно нарушаване на Закона. Това е метод на ръководство, който стигна до там, че в морската столица на България - Варна, вместо да се развива туризъм, се вихри безвластие в изключително огромни размери ", съобщи Шишков в зала.
В коридори Шишков изясни, че всички здания в комплекса ще бъдат съборени и опроверга информацията, която се разпространяваше из медиите, че 4 лот на Автомагистрала ``Хемус " ще бъде опустошен.
" Става въпрос за противозаконните здания край Варна - не за Автомагистрала " Хемус ", добави министъра.
До момента са издадени заповеди за събарянето на 12 от постройките, като се чака кметът на Варна да подпише още такива.
" Това е в пълномощията на кмета на Варна, в случай че има потребност от юридическа помощ, ще му спомагаме ", сподели още министърът. Той съобщи, че значимо да се стигне до върха на пирамидата на цялата скица и да бъдат повдигнати нужните обвинявания.
Очаквайте детайлности!
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




