Джим Уитакър, първият американец, изкачил Еверест, почина на 97
Вижте всички тематики Връзката е копирана! Следвайте
Сиатъл (АП) — Джим Уитакър, който през 1963 година стана първият американец, достигнал върха на Еверест, умря. Той беше на 97.
Изкачването на Уитакър през 1963 година до върха на Еверест пристигна 10 години откакто сър Едмънд Хилари и Тензинг Норгей за първи път изкачиха върха.
Източник: worldnews.bg
КОМЕНТАРИ




