Вижте подробностиЦСКА записа трета поредна победа след подновяването на първенството.Червените“

...

ЦСКА наруши феърплея, за да победи Септември

Вижте детайлности

ЦСКА записа трета поредна победа след подновяването на шампионата.

„ Червените “ завоюваха с минималното 1:0 гостуването си на Септември (София) от XXI кръг на футболната ни efbet Лига.

Попадение на голмайстора на „ алените “ Дюкенс Назон малко преди почивката донесе трите точки на тима, който дръпна на върха във краткотрайното класиране и към този момент има 53 в своя актив.

Шампионът Лудогорец е с 49, само че и с мач по-малко, защото във вторник гостува на Левски за последния дуел от кръга.

Днешният се организира на Националния стадион „ Васил Левски “ и бе решен от един абсурден гол.

Той падна след бързо изпълнен тъч, при който домакините чакаха топката да им бъде върната, откакто те я почистиха поради паднал техен играч. Но вместо да бъде върната от играчите на ЦСКА, тя бе подадена към Назон и в последна сметка спря в мрежата им. В този миг футболистите на Септември бяха спрели да играят, очаквайки да има феърплей и още веднъж да получат топката в свое владеене.

Така Септември остана с 16 точки и без триумф в шампионата от 4 месеца, защото за последно надделя Пирин в Благоевград на 24 октомври 2022 година.

Иначе през днешния ден гостите овладяха самодейността скоро след началния съдийски сигнал, само че не доближиха до чисти голови положения в първите минути, защото Жираир Шагоян на 2 пъти взе неверни решения.

В 7-ата минута Шопов центрира от корнер и Амос Юга засече с глава, само че Шейтанов улови. Септември отговори с пробив на Ачков, който комбинира с Якубяк в наказателното поле, само че точно Юга бе на точното място, с цел да почисти.

Секунди по-късно Мартин Петков с акробатичен удар прати кълбото настрана от вратата на Бусато, а в 13-ата минута Джонатан Линдсет стреля рисково от отдалеченост, само че след рикошет топката спря във външната част на мрежата.

Домакините разчитаха най-вече на контраатаки и при една такава в 17-ата минута Мартин Петков откри Димитър Костадинов на стрелкова позиция, само че той стреля право в тялото на Густаво Бусато.

В 25-ата отново Костадинов се измъкна зад отбраната и остана очи в очи с вратаря, който обаче затвори ъгъла и се намеси уверено. В 35-ата минута, след един корнер, Юга смъкна към Назон, но нападателят се размина с топката и Шейтанов мазета.

Малко по-късно съдиите си навлякоха гнева на „ алените “, откакто не отсъдиха очевидно задържане против Брадли де Нойер, само че пък не след дълго „ армейците “ имаха мотив за наслада.

Капитанът им Юрген Матей извърши бързо един тъч и непосредствено изведе Назон, който проби към наказателното поле и с обмислен изстрел откри резултата в 42-ата минута.

Това разреши на ЦСКА да се отдръпна на отмора с гол задатък.

По време на паузата треньорът на гостите Саша Илич направи 2 промени като вместо Линдсет и Шагоян се появиха зимното попълнение Тобиас Хайнц и Маурисио Гарсес.

Скоро след началото на второто полувреме Назон проби добре, само че стреля разочароващо. След това темпото на игра спадна доста и головите положения липсваха до 78-ата минута.

Тогава тъкмо резервата Гарсес центрира меко, а различен състезател, появил се от пейката - Браян Морено, стреля с глава, само че в напречната греда. После Жеферсон не сполучи при добавката и улучи Матей, вместо вратата.

Въпреки това обаче ЦСКА взе своето, до момента в който Септември остана с празни ръце.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) : 12. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (к), 10. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 26. Константин Чешмеджиев, 3. Мартин Петков, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов, 18. Петър Чуич, 25. Себастиан Якубяк;

Резерви : 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 9. Валентин Йосков, 20. Красимир Станоев, 13. Мартин Николов, 19. Митко Митков, 2. Кубрат Корай, 22. Михаил Полендаков, 15. Захари Атанасов;

Треньор : Светослав Петров

ЦСКА : 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай (к), 21. Амос Юга, 6. Християн Петров, 5. Брадли де Нойер, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 23. Жираир Шагоян, 9. Дюкенс Назон;

Резерви : 25. Димитър Евтимов (в), 4. Менно Кох, 13. Галин Минков, 3. Жеферсон Телес, 10. Маурисио Гарсес, 11. Лазар Туфегджич, 14. Тобиас Хайнц,  28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба;

Треньор : Саша Илич.

0:1 Дюкенс Назон (42)

Източник: tribune.bg