Вижте подробностиЛевски не успя да победи Пирин като гост в

...

Левски записа десети мач без победа в първенството

Вижте детайлности

Левски не съумя да победи Пирин като посетител в Благоевград, завършвайки 1:1 в дуел от 20-ия кръг на efbet Лига.

" Сините " поведоха в резултата в 14-ата минута, когато Асен Чандъров осъществя тъкмо дузпа, отсъдена за ига с ръка на Венцислав Бенгюзов в наказателното поле. Пирин изравни резултата в 45-ата минута, когато Мартин Смоленски засече центриране по земя отдясно на Илкер Будинов, пращайки топката в мрежата на " сините ".

Така отборът на Станимир Стоилов към този момент 10 следващи мача е без победа в родния хайлайф. „ Сините “ нямат триумф от 8-и октомври, когато бе победен Ботев Пловдив на стадион „ Георги Аспарухов “. Това е и подравнен антирекорд за най-вече следващи мачове без победа за Левски в шампоната.

С този хикс столичният отбор събра 31 точки на 8-ото място във краткотрайното класиране, където „ орлетата “ са 14-и с 13 точки.

Левски можеше да поведе още в третата минута, само че ударът на Хосе Кордоба бе избавен.

Малко преди да изтече час игра бранителят на Пирин Венцислав Бенгюзов игра с ръка в наказателното поле на " орлетата ", реферът отсъди дузпа, превърната в гол от Асен Чандъров (1:0).

Четвърт час по-късно Чандъров пропусна превъзходна опция да удвои, а минути по-късно вратарят на Левски реагира ослепително против Мартин Смоленски.

До края на полувремето Уелтън пропусна добър късмет за Левски, а в последната минута на първата част Пирин изравни. Смоленски получи прекрасен пас в наказателното поле и вкара за 1:1.

Втората част предложи доста нерви, единоборства и малко положения. Левски можеше въпреки всичко да измъкне трите точки след удар от близко на Роналдо, само че вратарят на Пирин Янко Георгиев избави.

Патрик-Габриел Галчев също опита да заплаши вратаря на " орлетата " минути преди края, само че стреля настрана.

В първата минута от добавеното време появилият се като запаса Илиян Стефанов можеше да реши всичко, само че поредна превъзходна изява на Янко Георгиев резервира резултата.

0:1 Чандъров (дузпа) 14
1:1 Смоленски 44

Източник: tribune.bg