Виж още Орбан планира да забрани със закон блокирането на

...
Виж още Орбан планира да забрани със закон блокирането на
Коментари Харесай

Унгария промени конституцията, за да забрани Прайда

 Орбан възнамерява да забрани със закон блокирането на мостове от протестиращи Виж още Орбан възнамерява да забрани със закон блокирането на мостове от протестиращи

Унгарският парламент одобри през днешния ден корекция в конституцията, която разрешава на държавното управление да не разрешава обществени прояви на ЛГБТ+ общности, съобщи Асошиейтед прес, представена от Българска телеграфна агенция.

Специалисти в областта на правото и съперници на ръководещите дефинираха днешното решение като следващата стъпка към авторитаризъм на популисткото държавно управление на премиера Виктор Орбан, продължаващо да лимитира правата на ЛГБТ+ общностите.

Поправката беше призната със 140 гласа " за " и 21 " срещу ". Тя беше препоръчана от ръководещата коалиция на " Фидес " и Християндемократическата национална партия.

Преди гласуването политици от опозицията и други протестиращи се пробваха да блокират входа на паркинга на Народното събрание, с цел да попречат на депутатите от ръководещата партия да влязат. Полицията разпръсна стачкуващите, които се бяха вързали един за различен със свински опашки.

Изменението утвърждава възбраната на обществени събития на ЛГБТ+ общността, в това число обичайния церемониал " Прайд ".

 Полиция нахлу в нощни клубове в Москва в интервенция против Виж още Полиция нахлу в нощни клубове в Москва в интервенция против " ЛГБТК+ пропагандата "

В поправката се споделя, че правото на децата на морално, физическо и духовно развиване е по-важно от всяко друго главно право, друго от правото на живот, в това число правото на спокойно събиране.

Освен това новата корекция позволява отнемането на поданство на унгарци, които имат и паспорт от страна отвън Евросъюза, в случай че се реши, че съставляват опасност за публичния ред или за националната сигурност.

Това е петнадесетото изменение на конституцията на Унгария, откогато партията на Виктор Орбан едностранно я оформи в настоящия ѝ тип, а Народното събрание я утвърди, през 2011 година

Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР