Вихър (Славяново) победи Ювентус в с.Малчика с 3:2 във финала

...

Вихър елиминира Ювентус за купата на АФЛ

Вихър (Славяново) победи Ювентус в с.Малчика с 3:2 във финала на Област Плевени се класира за идващия кръг на шампионата за купата на Аматьорската футболна лига. Очакванията за завладяващ дуел се потвърдиха изцяло. Освен петте гола, бяха изпълнени и три дузпи, две от които пропуснати. Христиан Петков откри резултата за гостите след независим пробив по фланга в 7-ата минута. След още толкоз време Кристиян Григоров докосна топката с ръка, рефера отсъди дузпа за домакините, само че Светлин Линев избави удара от бялата точка на някогашния си съотборник Янислав Иванов. В 20-ата минута се случи същото, само че пред отсрещната врата.
 Ювентус (Малчика) отстрани Партизан (Червен бряг) за купата на АФЛ Ювентус (Малчика) отстрани Партизан (Червен бряг) за купата на АФЛ
Тони Паликрушев шутира от дузпа, само че Николай Генов отрази. Топката незабавно беше избита напред, където Мартин Милков изравни резултата. Десетина минути по-късно Жулиен Бенков приключи независим рейд с гол за 1:2. В средата на втората част, Петков видя неразчетеното излизане на стража на Ювентус и с точно осъществяване го трансферира – 1:3. Четвърт час преди Александър Скорчев осъществя от дузпа второто попадение за домакините.
 Вихър отстрани Левски 2007 за купата на АФЛ Вихър отстрани Левски 2007 за купата на АФЛ