"Вихър" (Николово) разгроми със 7:0 "Бойчиновци" в отложена среща от

...

Вихър/Николово/ ще зимува на върха след бой над Бойчиновци /снимки/

"Вихър " (Николово) разгроми със 7:0 "Бойчиновци " в отсрочена среща от първия кръг на шампионата на монтанската „ А “ ОФГ. Двубоят се игра на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс „ Огоста “ в Монтана, а резултатът до някъде заблуждава най-малко от това, което двата тима демонстрираха изключително през първото полувреме.
Домакините поведоха преди да е изтекла още първата минута. Филип Николов-Фичо проби от дясно и откри непокрит в пеналта Мартин Пламенов, който изпрати топката в мрежата. Последваха мощни минути за гостите и Марио Митов и Веселин Троянов бяха покрай изравняването на резултата. Вместо това в 18-та мин. Кристиян Методиев нахлу вляво в наказателното поле и с удар от дребен ъгъл изненада вратаря Росен Кирков. С майсторско осъществяване от фаул Пламенов направи разликата класическа в 49-та мин. До края на мача юношата на Монтана оформи и своя хеттрик, а останалите попадения осъществиха Кристиян Методиев и Дениз Костов.
С триумфа си тимът на "Вихър " ще зимува на първото място в класирането с актив от 31 точки, втори е "Пъстрина " с 26 т., с две по-малко "Бойчиновци " влезе в пролетния полусезон от трета позиция.

"Вихър ": Даниел Първанов, Емилиян Ивов, Мартин Симеонов, Стелиян Николов, Светлин Томов, Евелин Петков, Галин Славчев, Красимир Георгиев, Мартин Пламенов, Филип Илиев, Кристиян Методиев-кап. Треньор: Бисер Ефремов.
"Бойчиновци ": Росен Кирков-кап., Вергин Ангелов, Ангел Гатов, Томислав Томов, Цветелин Георгиев, Владислав Георгиев, Веселин Троянов, Александър Александров, Георги Иванов, Велислав Георгиев, Марио Митов. Треньор: Александър Александров.

Главен арбитър: Емилиян Тодоров.
Асистенти: Тодор Валериев, Борислав Петков.

Терен с изкуствена настилка в спортния комплекс „ Огоста “ в Монтана - 50 фенове.
Източник: bulnews.bg