Видинският Бдин победи гостуващия му Първа атомна (Козлодуй) с 1:0

...

Бдин взе дербито на Северозапад

Видинският Бдин победи гостуващия му Първа атомна (Козлодуй) с 1:0 в мач от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига. Двубоят бе дербито на кръга, защото противниците са втори и трети в класирането.

Единственото попадение осъществя Денис Георгиев в 10-ата минута, когато избяга от засадата и шутира неспасяемо от десетина метра. Гостите бяха по-организираният отбор, повече нападнаха, само че акциите им завършваха най-вече с центрирания, при които вратарят Ивайло Сайков нямаше проблеми.

Бдинци, на чиято аварийна пейка бяха единствено юноши, действаха по-затворено и на контраатаки. В 43-ата минута капитанът Ивайло Иванов уцели гредата от фаул. Опасни удари насочиха още Тони Цветков и голмайсторът Георгиев. Северозападна Трета лига 16 кръг, неделя 11 март  Бдин (Видин) 1:0краен резулат  Първа атомна (Козлодуй)