Публикуваха ВИДЕО от ареста на Джъстин Тимбърлейк, който хванаха да шофира пиян
Видеоклип от ареста на Джъстин Тимбърлейк за шофиране в нетрезво положение беше публикуван в Съединените щати, макар опитите на артиста да го блокира. Кадрите демонстрират по какъв начин американският музикант се бори да премине тестванията дали е изтрезнял, които той разказва като " доста сложни ", преди ареста си в Ню Йорк през 2024 година, оповестява The Guardian, представен от dnes.bg.
Джъстин Тимбърлейк е изпитал компликации при прекосяването на проби за трезвеност, които изискват от него да върви по права линия и да стои на единия крайник. Той беше спрян в Хамптънс, Ню Йорк, през 2024 година от полицията, която го заподозряла в шофиране в нетрезво положение, съгласно видеозапис, оповестен в петък.
В един миг Тимбърлейк споделя на служителите на реда: " Тези проби са, споделям ви, в действителност сложни. "
Записът, който е с дълготрайност към осем часа, включва първичното прекъсване на Тимбърлейк, откакто полицията в Саг Харбър оповестява, че е пренебрегнал знак стоп в центъра на селото, излязъл е от лентата си и е слязъл от BMW-то си, миришейки на алкохол, през юни същата година.
Тимбърлейк, член на групата 'NSync, трансформирал се в солов реализатор и артист, споделя на полицията, че е изпил единствено едно мартини и е последвал приятелите си. Когато служител на реда го пита за какво е в града, Тимбърлейк дава отговор:
" На международно турне съм. "
" Какво работите? ", пита служителят на реда.
" Трудно е да се изясни ", дава отговор Тимбърлейк. След малко заекване той добавя: " Световно турне. Аз съм Джъстин Тимбърлейк. "
Полицаят най-сетне дава отговор:
" Вие Джъстин Тимбърлейк ли сте? Носите ли шофьорската си брошура? "
Тимбърлейк, който се призна за отговорен по по-леко обвиняване за шофиране в нетрезво положение, е помолен от служителите на реда да върви по права линия по пътя и да стои на един крайник. Той пизглежда разчувствуван, до момента в който слуша инструкциите. Извинява се на служителите на реда и им споделя, че сърцето му бие учестено.
" Малко съм нервозен ", споделя Тимбърлейк в един миг.
Сядайки на задната седалка на полицейската кола, той пита: " Защо ме арестувате? "
В един миг на мястото се появява жена, която е била на открито със брачна половинка си и Тимбърлейк онази нощ, и безрезултатно пита дали може да даде мобилния си телефон на носителя на премия " Грами ". Когато осъзнава, че е арестуван, се чува да споделя:
" Арестувате Джъстин Тимбърлейк сега? "
Визирайки шлагер на " NSync " и една от емблематичните си солови песни, тя по-късно споделя:
" Можете ли да ми извършите услуга, тъй като харесвате " Bye Bye Bye " или " Sexyback "? Направете ми услуга! "
Служителите му разрешават да прекара малко време с Тимбърлейк, преди да го отведат в полицейския сектор и да го осведомят, че ще бъде арестуван през нощта.
" Ще остана ли тук цяла нощ? ", споделя той във видеото. " Вие сте луди. "
Той моли служителя да държи лампата в килията включена, до момента в който затварят вратата.
Публикуването на видеото от полицията на Саг Харбър идва, откакто юристи и Тимбърлейк се съгласяват да разгласяват редактирана версия на записа.
Асошиейтед прес беше измежду няколко медии, които подадоха искане за независимост на информацията, с което желаеха публикуването на видеото. Адвокатите на Тимбърлейк заведоха дело, с цел да блокират публикуването на видеото, потвърждавайки, че то би " опустошило " персоналния живот на Тимбърлейк, като разкрие " интимни, доста персонални и чувствителни детайлности ". Те също по този начин обявиха, че би предизвикало " сериозна и непоправима щета " на репутацията му, като го изложи на " обществени насмешки и тормоз ".
Но в взаимно подаване до локалните управляващи в петък, юристите на Тимбърлейк признаха, че видеото " не съставлява безпричинно посягане върху персоналния живот " според закона за публичната информация на щата и се съгласиха с публикуването му.
Адвокатите и представителите на Тимбърлейк не дадоха отговор незабавно на имейлите с искане за коментар в петък. В изказване, предоставено от юриста на общината Винсънт Туми, длъжностните лица на Саг Харбър обявиха, че са удовлетворени, че казусът е решен и че са в положение да съблюдават закона за обществените регистри на щата.
" От самото начало на този въпрос, след ареста на господин Тимбърлейк, общината се стреми да съблюдава Закона за независимост на информацията ", се споделя в изказването. " Както при всеки случай, включващ записи или видеозаписи от нашето полицейско ръководство, тези материали се преглеждат и редактират, с цел да се отговорят на опасенията за публичната сигурност и сигурността на чиновниците, както и на съображенията за персонална цялост. "
Тимбърлейк се призна за отговорен в шофиране под въздействието на алкохол през септември 2024 година, към три месеца след ареста си.
Музикантът от Тенеси се съгласи да направи известие за публичната сигурност по отношение на заплахите от шофиране в нетрезво положение като част от съглашение за признание на виновността, което понижи първичното обвиняване за нарушение до ненаказателно нарушаване на придвижването. Той беше наказан и на санкция от 500 $, 25 часа общественополезен труд и 90-дневно лишаване на шофьорската брошура.




