Видабаскет“ загуби в Хасково със 79:81 точки от отбора на

...

„Видабаскет“ допусна обрат срещу Микс и отпадна от турнира за Купата на ББЛ

„ Видабаскет “ загуби в Хасково със 79:81 точки от тима на „ Микс “ /София/ в 1/8-финална среща от шампионата за Купата на Българската баскетболна лига.
Видинчани започнаха решително срещата, изцяло направляваха играта през първото полувреме и справедливо се отдръпнаха на почивката с удобен задатък от 18 точки – 45:27. След спирането обаче състезателите на „ Микс “ заиграха доста по-агресивно, а в редиците на „ Видабаскет “ личеше разпределяне. Третата четвърт приключи пагубно за видинчани – 39:12, като столичани обърнаха в своя изгода резултата и поведоха с 66:57 точки. Възпитаниците на играещия треньор Юлиян Колев пробваха още веднъж да извърнат резултата в своя изгода през последните 10 минути, като взеха четвъртата част с 22:15 точки и бяха покрай успеха, само че поредност неточни стрелби ги лиши от крайния триумф.
Юлиян Колев приключи с 21 точки, 7 битки и 6 асистенции, Филип Емилов добави 17 точки, Никола Емилов осъществя 16. Теодор Киров пък завоюва впечатляващите 15 битки.
Най-полезен за „ Микс “ бе Иван Илиев – 21 точки и 8 битки.
На 22 април видинската зала „ Фестивална “ ще бъде хазаин на дуелите на финалната четворка в шампионата за Купата на ББЛ.
Следващата неделя, 19 февруари, „ Видабаскет “ приема във Видин „ Чардафон “ /Габрово/ в среща от 12 кръг на шампионата.
Източник: bulnews.bg