Видабаскет се представи достойно, но загуби гостуването си на Дунав

...

Видабаскет отново игра силно, но загуби от Дунав в Русе

" Видабаскет " се показа почтено, само че загуби гостуването си на " Дунав " /Русе/ с 83:106 точки в среща от 10-ия кръг в район Център на Българската баскетболна лига А група.
След тази победа " Дунав " оглави краткотрайното класиране.
" Видабаскет " стартира добре мача, като имаше преимущество през първата четвърт, която приключи при резултат 24:23 в интерес на видинчани. Русенци взеха самодейността през втория интервал и на почивката към този момент бяха напред с 47:41.
Подемът в играта на домакините продължи и през второто полувреме, като преди последната част водеха със 76:60 точки. Високата ефикасност се резервира до края на мача.
Николай Николов бе най-резултатен за спечелилите с 28 точки и 7 битки.
За " Видабаскет " Филип Емилов бе над всички с 34 точки и 7 битки, Теодор Киров вкара 20 точки, с 12 е Никола Емилов.
В идващия кръг състезателите на играещия треньор Юлиян Колев ще срещнат " Чавдар " /Троян/.
Източник: bulnews.bg