Ветераните на Витоша Бистрица спечелиха с 2:0 срещу ветераните на

...

Бойко Борисов и Витоша Бистрица отупаха Левски с Гонзо, Боримиров и Йовов

Ветераните на Витоша Бистрица завоюваха с 2:0 против ветераните на Левски в мач от държавното състезание, който се игра на стадиона в Бистрица. На дуела участваха доста известни персони, измежду които и Наско Сираков.

Капитан на домакините от Витоша бе министър председателят Бойко Борисов, който с №13 изведе съотборниците си на терена. За неговия отбор играха още Гошо Гинчев, Георги Пеев, Николай Божов, Светослав Петров и други познати лица от българския футбол. Именно някогашният футболист на ЦСКА Светльо Петров откри резултата през първото полувреме.

За Левски играха Йордан Господинов, Георги Иванов-Гонзо, Захари Сираков, Дончо Донев, Даниел Боримиров, който беше капитан, Христо Йовов и още известни някогашни футболисти.

През второто полувреме домакините имаха късмет да осъществят втори гол, само че Георги Пеев уцели гредата. Малко по-късно Витоша поведе с 2:0. В 69-ата минута и Христо Йовов уцели гредата след хубава офанзива на Левски. Бижутера се озова самичък отляво в наказателното поле, стреля по диагонала, само че топката срещна левия непряк дирек на вратата.

В края на дуела вратарят на Левски Йордан Господинов избави несъмнено трето попадение с съвършена интервенция. В 78-ата минута съдията Николай Йорданов даде дузпа за Витоша Бистрица. Зад топката застана капитанът Бойко Борисов, само че би в ръцете на вратаря Господинов.

Източник: blitz.bg