Ветераните на Черно море спечелиха варненското дерби срещу Спартак след

...

Ветераните на Черно море спечелиха варненското дерби

Ветераните на Черно море завоюваха варненското дерби против Спартак след осъществяване на дузпи и се класираха за полуфиналите на републиканското състезание. Редовното време на дуела, игран на стадион „ Локомотив “, приключи 1:1.

И двата гола паднаха през второто полувреме. Миро Коларов откри за „ соколите “ след грациозен прехвърлящ удар, оставил без шансове Стоян Ставрев. Малко преди края на срещата пък Пламен Тимнев изравни с глава след центриране на Тошко Каменов от корнер. И двата тима можеха да завоюват дуела в последните минути. Първо Ели Маркес от „ моряците “ проби по левия фланг, мина през няколко футболисти, стигна съвсем до гредата, само че от там би леко и вратарят избави. В заключителните секунди пък Николай Ненков-Касата от Спартак излезе самичък против вратаря, само че стреля над напречната греда.