Веселин Живков (Академик-София) и Мартина Писачева (Локомотив-Пловдив) спечелиха националните титли

...

Веселин Живков и Мартина Писачева са №1 на 100 метра

Веселин Живков (Академик-София) и Мартина Писачева (Локомотив-Пловдив) завоюваха националните трофеи на 100 метра при юношите и девойките на държавното състезание по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години, което се организира на Националния стадион “Васил Левски” в София. Живков победи с 10.76 секунди (-1.0 м/сек), а другите две места на почетната стълбичка заеха Слави Мутафов (Атлетик-София) с 10.85 сек и Венелин Георгиев (Локомотив-Русе) с 11.00 сек.

При девойките Писачева, която към момента е младша възраст, завоюва златото с 12.31 сек (-0.7 м/сек). Среброто заслужи Никол Андонова (СК Европул) с 12.42 сек, а трета финишира Йоанна Цончева (СК Атлетика 2012-В.Търново) с 12.46 сек.

В тичане отвън класирането при мъжете Петър Пеев реализира 10.59 секунди (-0.8 м/сек), Антонио Иванов 10.64 секунди, а при дамите Виктория Георгиева за първи път в кариерата си слезе под 12 секунди - 11.95 сек (+1.2 м/сек).