Верона победи с 2:1 в домакинството си от 22-ия кръг

...

Верона продължи мъките на Парма след обрат

Верона победи с 2:1 в семейството си от 22-ия кръг на Серия " А ". Домакините трябваше да вършат поврат, само че въпреки всичко съумяха да пречупят съпротивата на своя противник, който продължава да затъва с 4-а поредна загуба и 13-и следващ мач без победа.

Парма поведе в 8-ата минута от дузпа, която бе отсъдена след намесата на ВАР. Юрай Куцка осъществя от бялата точка за 0:1.

Много бързо обаче резултатът бе подравнен. Тогава работи много неразчетено в наказателното си поле и си вкара безразсъден автогол за 1:1.

В 62-ата минута Верона стигна и до цялостен поврат. При едно центриране от корнер с глава порази вратата на противника за 2:1.

Така Верона прибави нови три точки в актива си, който към този момент е 33 точки и по този начин тимът се изкачи до 9-ата позиция в класирането. Парма пък остава на предпоследното 19-о място с едвам 13 извоювани точки досега.

Серия А 22 кръг, понеделник 15 февруари  Верона 2:1краен резулат  Парма