Верона победи градския съперник Киево с минималното 1:0 в мач

...

Верона пречупи трудно Киево

Верона победи градския противник Киево с минималното 1:0 в мач от 28-ия кръг на италианската Серия А като запази очакванията си за избавление от изпадане.

През първата част играта бе равностойна и нито един от противниците не съумя да осъществя някои от основаните положения.

В 52-ата минута на срещата Антонио Карачоло беше прецизен като се разписа след асистенция на Даниеле Верде.

До края на мача "летящите магаренца " пробваха всичко, с цел да стигнат до ремито, само че по този начин и не съумяха да преодолеят противниковата защита и съперниковия вратар.

След триумфа си Верона остава в рисковата зона, само че измести краткотрайно Кротоне от 18-ата позиция с 22 точки и изостава единствено на една от Сасуоло и СПАЛ. Киево е 14-и с 25 точки.