Верея постигна изненадваща победа с 2:1 като гост на Черно

...

Верея шокира Черно море с обрат във Варна

Верея реализира изненадваща победа с 2:1 като посетител на Черно море в среща от 15-ия кръг на Първа лига. Старозагорци губеха в резултата доникъде на второто полувреме, само че осъществиха два гола в границите на шест минути и прекъснаха серията си от четири мача без триумф в елита.

От своя страна " моряците " не престават ужасяващата си серия без триумф на личен терен. За последно те взеха трите точки на " Тича " в края на юли месец, когато победиха Дунав (Русе).

Домакините стартираха по-силно срещата и разумно стигнаха първи до гол. В 21-ата минута  Георги Илиев получи топката на дъгата на наказателното поле и с обмислен удар прати топката във вратата на Аргилашки.

До края на първото полувреме старозагорци продължиха да натискат, само че по този начин и не съумяха да материализират превъзходството си.

През втората част обстановката на терена се промени фрапантно. Гостите заиграха по-смело в предни позиции и на няколко пъти заплашиха Емил Михайлов. Добрата игра на Верея даде резултат в 71-ата минута, когато Венцислав Бенгюзов засече центриране по земя на Илиян Йорданов и не остави шансове на стража на " моряците ".

Голът стъписа Черно море и пет минути по-късно варненци инкасираха втори подобен. Той бе дело на Валери Домовчийски, който засече с глава центриране от корнер и прати топката във вратата.

До края на срещата домакините имаха положителни благоприятни условия за гол, които обаче не бяха осъществени.

Във краткотрайното класиране Верея е на 6-о място с 23 точки. Черно море е 7-и с 21.

ЧЕРНО МОРЕ - ВЕРЕЯ 1:2
1:0 Георги Илиев (21), 1:1 Бенгюзов (71), 1:2 Домовчийски (76)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
6 - Сукуна стреля, само че Аргилашки с една ръка избива.
21 -   ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Георги Илиев получи топката на дъгата на наказателното поле и с обмислен удар означи първото попадение в мача.​
27 - Разбъркване в наказателното поле на Верея. Топката попадна в Илия Миланов, който шутира, само че топката срещна тялото на защитник.
29 - Старокин засече с левия крайник центриране на Цветков, само че ударът му от въздуха бе извънредно неакуратен.
33 - Енчев от гостите засече с глава центриране от фаул, само че Емил Михайлов улови.
45+1 - Край на първата част!
-------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
54 - Домовчийски получи пас към границата на наказателното поле и шутира, само че топката мина около вратата на Аргилашки.
71 -   ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ! Илиан Йорданов центрира по земя и Венцислав Бенгюзов разстреля Емил Михайлов от точката за осъществяване на дузпа.
75 - Бенгюзов стреля от директен свободен удар, само че Михайлов мазета.
76 -   ГОООЛ ЗА ВЕРЕЯ! След центриране от ъглов удар, Валери Домовчийски засече топката с глава и я изпрати в мрежата на Черно море.
90+5 - Антон Огнянов насочи страховит удар от директен свободен удар, само че Георги Аргилашки мазета в корнер.
90+6 - Край на мача!

Състави:

Резултат с изображение Черно море: 33. Емил Михайлов, 5. Стефан Станчев, 6. Александър Цветков, 18. Атанас Зехиров, 19. Илия Миланов  , 21. Георги Илиев (к)  , 22. Мариян Огнянов (64  Огнянов), 23. Илиас Хасани  , 66. Орлин Старокин, 73 Ондрей Сукуп  , 11. Амаду Сукуна
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 15. Александър Александров, 29. Марек Кузма, 36. Румен Касабов, 81. Антон Огнянов, 97. Николай Минков
Треньор: Емануел Луканов

Свързано изображение Верея: 12. Георги Аргилашки, 33. Мирослав Енчев  , 10. Елиаш да Силва (к) (46  Домовчийски  ), 4. Бен Джемиа, 15. Костадин Слаев, 8. Oсман Балде, 20. Венцислав Бенгюзов  , 7. Георги Андонов, 11. Илиян Йорданов   (90  Иванов), 24. Омар Сулеимани, 29. Исмаил Иса (73  Керкар)
Резерви: 1. Пламен Колев  , 17. Валери Домовчийски, 14. Атанас Панов, 6. Иво Иванов, 16. Петър Витанов, 26. Селим Керкар, 18. Янислав Иванов
Треньор: Илиан Илиев

Варна, " Тича "
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   ,  рискова ситуация