Вердер записа историческа победа над Байерн. Бременци победиха с 1:0

...

Вердер победи Байерн за първи път от 2008 г.

Вердер записа историческа победа над Байерн. Бременци победиха с 1:0 в Мюнхен и сложиха завършек на серия от 28 мача без триумф над баварците. Последният триумф на северняците над първенеца на Бундеслигата беше на 20 септември 2008 година

Поражението оставя Байерн на седем точки от. Тимът от Мюнхен въпреки всичко има и мач по-малко – против Унион.

Вердер вкара в 27-ата минута посредством Джъстин Нджима, само че попадението беше анулирано.. Гостите обаче означиха още веднъж в 59-ата минута. Бившият състезател на Байерн Мичел Вайзер преодоля Алфонсо Дейвис и прати топката във вратата на Мануел Нойер за 1:0. Вайзер игра на „ Алианц Арена “ сред 2012 и 2015 г,

Байерн имаше единствено един късмет да изравни. Ударът на Матис Тел в 85-ата минута обаче беше избит от Михаел Цетерер в гредата. Голмайсторът Хари Кейн също нямаше ден и се регистрира единствено с един удар над гредата. Той записа едвам четвърти изсъхнал мач в 17 срещи в Бундеслигата.

Байерн пък остана без гол като хазаин в Бундеслигата за първи път от 66 мача. Последният отбор, който си потегли със суха мрежа от „ Алиан Арена “ беше Лайпциг през февруари 2020 г.
Източник: flashnews.bg