Вердер Бремен спечели категорично гостуването си на Херта в Берлин

...

Вердер се разправи с Херта насред Берлин

Вердер Бремен завоюва изрично гостуването си на Херта в Берлин с 4:1 в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. В групата на бременци бе и Илия Груеш, само че младокът не се появи в игра.

Гостите стартираха чудесно срещата и още в 10-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа след нарушаване на Максимилиан Мителщад. Дави Селке застана зад топката и с удар в горния ляв ъгъл откри резултата.

В 20-ата минута и домакините получиха 11-метров углавен удар, само че Матеуш Куня направи пропуск от бялата точка, откакто Иржи Павленка избави.

Девет минути по-късно Вердер удвои преднината си. Леонардо Битенкур центрира от ъглов удар, след което Йомер Топрак с глава бе прецизен в горния ляв ъгъл.

Домакините съумяха да върнат едно попадение в добавеното време на първото полувреме. Петер Пекарик центрира в наказателното поле, където Джон Кордоа стреля неспасяемо с глава от близко.

Вердер започва още веднъж чудесно второто полувреме и в 57-ата минута гостите имаха още веднъж задатък от два гола. Максимилиан Егещайн откри Леонардо Битенкур с акуратен прехвърлящ пас, след което халфът осъществя в средата.

В 77-ата минута гостите осъществиха и четвърто попадение. Джошуа Сарджант с компактен изстрел осъществя в горния ляв ъгъл.

С постигнатия триумф Вердер Бремен се изкачи на 12-ата позиция в Бундеслигата с актив от 21 точки, до момента в който Херта Берлин е на 14-о място със 17.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `