Вердер (Бремен) пропусна шанса да спечели визитата си на Кьолн

...

Вратарска грешка лиши Вердер от победа в Кьолн

Вердер (Бремен) пропусна шанса да завоюва визитата си на Кьолн в Бундеслигата, откакто неточност на вратаря Иржи Павленка разреши на домакините да стигнат до 1:1 в среща от 24-ия кръг. Седем минути преди края чешкият пазач беше надигран във въздуха от Емануел Денис, след което Йонас Хорн се разписа на празна врата. Джошуа Сарджънт беше вкарал за Вердер след 66 минути игра. Българският халф в редиците на гостите Илия Груев не беше в групата за мача.

Бременчани изпуснаха да си решат дуела незабавно след попадението на Сарджънт, защото пропиляха две отлични благоприятни условия за втори гол.

Павленка в действителност сгреши в 83-ата минута, само че през първата част направи извънредно избавяне след засичане на Елис Скири.

Jiri Pavlenka with the - save for Werder 0-0
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN)
С това реми Кьолн се отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите. Вердер е малко по-напред в класирането и още на този стадий е ясно, че доиграва сезона.

Бундеслига 24 кръг, неделя 7 март  Кьолн 1:1краен резулат  Вердер (Бремен)