Вердер (Бремен) отнесе звучен шамар от Хофенхайм в среща от

...

Вердер се разпадна през втората част

Вердер (Бремен) отнесе гласовит пестник от Хофенхайм в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата, откакто позволи загуба с 0:3 като хазаин. За тима от “Везерщадион” това е пето проваляне в последните шест срещи, с което той остава в зоната на застрашените. Хофе пък е на крачка от влизане в зона “Европа”.

Werder Bremen are in big, big trouble.#SVWTSG pic.twitter.com/1YB3cwL71K
— DW Sports (@dw_sports) January 26, 2020
Футболистите в зелени екипи се държаха добре до 65-ата минута, когато карамбол във вратарското поле приключи с автогол на Дейви Клаасен.

Това принуди Вердер да хвърли повече сили в офанзива, само че в 79-ата минута гостуващият състав нанесе втория си удар. Тогава Кристоф Баумгартнер удвои атрактивно с пета, като на помощ на съдиите се притече технологията на голлинията.

Три минути по-късно съставът на Флориан Коофелт изиска дузпа, само че не я получи. На терена се появи даже Клаудио Писаро, само че още преди някой от съотбнорниците му да успее да играе с топката тя още веднъж се озова в мрежата на Иржи Павленка - този път след удар на Саргис Адамян.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 19 кръг, неделя 26 януари  Вердер Бремен 0:3краен резулат  Хофенхайм