Вердер отказа турне в САЩ заради извършените от ICE убийства
Вердер (Бремен) няма да реализира плануваното си лятно турне в Съединени американски щати, като се базира на скорошни произшествия в Минеаполис, които „ не дават отговор на полезностите на клуба ”, както се показаха германците.
Отборът от Бундеслигата имаше предварителни проекти да прекара една седмица сред в Минесота и Детройт през май, където трябваше да изиграе две контроли. Противниците по този начин и не бяха доказани, а предлагането в никакъв случай не доближи до по-напреднал стадий.
Говорител на клуба уточни като причина скорошните дейности на американските сътрудници от имиграционната и митническа работа (ICE) в Минеаполис. Миналия месец Рене Гуд и Алекс Прети бяха убити от федерални сътрудници в града.
“В Минесота двама души бяха убити от държавни управляващи, съобщи представителят на Вердер. - Да играем в град, където има вълнения и хора биват застрелвани, не дава отговор на нашите полезности. Това няма да се случи с наше присъединяване. Вече не е ясно с кои играчи въобще можеш да влезеш в Съединени американски щати заради затегнатите условия за влизане, които изискват, наред с други неща, инспекция на профилите в обществените мрежи за последните пет години “.
Клеменс Фриц, спортният шеф на Вердер, към този момент беше декларирал, че клубът преразглежда концепцията за предсезонно турне отвън Германия. “Имаше опция за пътешестване до Съединени американски щати, само че ние кардинално взехме решение да се откажем “, сподели Фриц предишния месец.
Отмяната на турнето не е изненада, тъй като Вердер е измежду клубовете в Германия с най-силно изразени леви убеждения. Активната им фенска сцена от дълго време е обвързвана с прогресивни дела, заемайки твърди позиции против расизма, сексизма и хомофобията. Хореографиите им по време на мачове в бранша „ Осткурве “ на техния „ Везерщадион “ постоянно укрепват тези позиции, служейки като жив гоблен на ценностната система на последователите и протестирайки както против локални, по този начин и против интернационалните проблеми.
В този подтекст решението не е изненадващо и Вердер съвсем несъмнено щеше да се сблъска със сериозен идеологически проблем, в случай че беше решил да продължи с това турне.
Тръмп ще употребява ICE за защита на Световното първенство
Отборът от Бундеслигата имаше предварителни проекти да прекара една седмица сред в Минесота и Детройт през май, където трябваше да изиграе две контроли. Противниците по този начин и не бяха доказани, а предлагането в никакъв случай не доближи до по-напреднал стадий.
Говорител на клуба уточни като причина скорошните дейности на американските сътрудници от имиграционната и митническа работа (ICE) в Минеаполис. Миналия месец Рене Гуд и Алекс Прети бяха убити от федерални сътрудници в града.
“В Минесота двама души бяха убити от държавни управляващи, съобщи представителят на Вердер. - Да играем в град, където има вълнения и хора биват застрелвани, не дава отговор на нашите полезности. Това няма да се случи с наше присъединяване. Вече не е ясно с кои играчи въобще можеш да влезеш в Съединени американски щати заради затегнатите условия за влизане, които изискват, наред с други неща, инспекция на профилите в обществените мрежи за последните пет години “.
Клеменс Фриц, спортният шеф на Вердер, към този момент беше декларирал, че клубът преразглежда концепцията за предсезонно турне отвън Германия. “Имаше опция за пътешестване до Съединени американски щати, само че ние кардинално взехме решение да се откажем “, сподели Фриц предишния месец.
Отмяната на турнето не е изненада, тъй като Вердер е измежду клубовете в Германия с най-силно изразени леви убеждения. Активната им фенска сцена от дълго време е обвързвана с прогресивни дела, заемайки твърди позиции против расизма, сексизма и хомофобията. Хореографиите им по време на мачове в бранша „ Осткурве “ на техния „ Везерщадион “ постоянно укрепват тези позиции, служейки като жив гоблен на ценностната система на последователите и протестирайки както против локални, по този начин и против интернационалните проблеми.
В този подтекст решението не е изненадващо и Вердер съвсем несъмнено щеше да се сблъска със сериозен идеологически проблем, в случай че беше решил да продължи с това турне.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




