Вердер Бремен не се даде на Лайпциг в двубой от

...

Вердер с важна точка срещу Лайпциг

Вердер Бремен не се даде на Лайпциг в дуел от 16-ия кръг на Бундеслига, приключил 1:1.

На " Везерщадион " двата отбора не съумяха да се изненадат преди почивката макар интензивните 45 минути.

Първата част бе разграничена на две и бе лишена от домашен напън, само че куп пропуски на гостите можеха да им костват скъпо. Едва в края на полувремето някогашният отбор на Илия Груев погледна по-осезаемо към вратата на противника.

И въпреки всичко гостите първи съумяха да отбележат, а това се случи при започване на второто полувреме. Люис Опенда бе оставен на няколко пъти да стреля към Мишел Зетерер, а най-после довкара отблизо разстояние. А Джъстин Гидеон в 75-ата минута се разписа за бременци и оформи крайния резултат.

Така Вердер се изкачи до 13-ото място в класирането на шампионата с актив от 16 точки, колкото има и Бохум. Лайпциг е на третата позиция с 33 и към този момент е с 2 точки зад Байерн Мюнхен, който на следващия ден гостува на Волфсбург.
Източник: novsport.com