Венецуела насрочва президентски избори за юли на фона на забрана за опозиционен кандидат
Венецуела ще организира президентски избори на 28 юли, оповестиха от изборните органи, като се чака президентът Николас Мадуро да се кандидатира още веднъж – евентуално без мощен противник.
Дата, която беше оповестена във вторник, беше определена от ръководещия Национален изборен съвет, откакто държавното управление на Мадуро и опозицията се споразумяха на карибския остров Барбадос през октомври да проведат свободен и почтен избор през 2024 година с интернационалните наблюдаващи участва.
Но през януари висшият съд на страната удостовери възбраната, която не разрешава на известния опозиционен претендент за президент Мария Корина Мачадо да се кандидатира за служба.
Мачадо, някогашен народен представител, завоюва без значение ръководените от опозицията първоначални президентски избори предишния октомври с повече от 90 % от гласовете, макар че държавното управление разгласи 15-годишна възбрана да се кандидатира за служба единствено няколко дни откакто тя публично влезе в конкуренцията през юни.
Нейната кам...
Прочетете целия текст »




