Венеция победи Торино с 2:1 като гост в мач от

...

Венеция прекъсна черната си серия след обрат над Торино

Венеция победи Торино с 2:1 като посетител в мач от 25-ия кръг на Серия А. Йосип Брекало изведе „ биковете” напред, само че гостите напавиха поврат с голове на Риджесиано Хапс и Домен Църнигой.

Още в 5-ата минута Вилфре Синго откри Брекало със страховит пас и хърватинът откри резултата.

В 38-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол, откакто Хапс се разписа с глава. Секунди след подновяването на играта Домен Църнигой направи цялостен поврат след асистенция на Матиа Араму.

В 90-ата минута гол на Андреа Белоти беше анулиран поради засада. Дълбоко в добавеното време гостите останаха с човек по-малко след пряк червен картон на Дейвид Окереке.

С триумфа Венеция прекъсна серия от 10 мача без победа и събра 21 точки, като по този начин се изкачи над чертата с изпадащи. Торино е 10-и с 32 точки.