Великобритания спечели първото място в неофициалното класиране по медали на

...

Великобритания оглави класирането по медали на Европейското по лека атлетика

Великобритания завоюва първото място в неофициалното класиране по медали на Европейското състезание по лека атлетика, извършено в немската столица Берлин.

Британците излязоха отпред след финала на последната дисциплинираност, мъжката щафета 4х100 метра. Те завоюваха предстоящо безапелационно, като съумяха да си предадат палката без да я изтърван. Атлетите от Острова взеха три златни медала в последния ден. Дамската щафета измъкна първото място с доста мощно тичане на единствената трикратна шампионка на игрите Дина Ашър-Смит. Преди това Лора Мюър отчая съперничките си на 1,500 метра.

Полша водеше до края, само че взе единствено един златен орден в неделя - на мятане на чук при дамите, извоюван от Анита Влодарчик с нов връх на шампионатите. Невероятното достижение от 6.05 метра на младия швед Арманд Дюплантис на пастирски скок лиши " Дружина полска " от орден в тази дисциплинираност.

Снимка 373048

Домакините от Германия останаха на трето място, само че взеха най-вече оценки 19. Те изпуснаха няколко, изглеждащи сигурни първи места. В последния ден Геза Фелиситас Краузе подвигна трибуните на крайници в бягането на 3,000 метра при дамите. За страдание дамската щафета финишира трета, откакто до последните метри се бореше за купата. При мъжете германците направиха рядко срещана неточност, като и двамата им бегачи се спънаха взаимно при последното предаване в сериите.

Демирева: Скачах за първо място, само че идващият път ще съумея

" Щастлива съм, несъмнено "

Благодарение на Мирела Демирева България се класира на 21-во място с един сребърен орден.

Русия завоюва четири медала, само че те са отразени на сметката на тим именуван " Ауторизирани неутрални спортисти ".

Крайно класиране по медали на Европейското състезание по лека атлетика в Берлин (Германия):
Кл Държава Злато Сребро Бронз Общо 1  Англия 7 5 6 18 2  Полша 7 4 1 12 3  Германия 6 7 6 19 4  Франция 3 4 3 10 5  Белгия 3 2 1 6  Гърция 3 2 1 6 7  Беларус 3 1 3 7 8  Норвегия 3 1 1 5 9  Украйна 2 3 2 7 10  Испания 2 3 5 10 11  Португалия 2 0 0 2 12  Хоалндия 1 3 4 8 -  Неутрални Атлети 1 3 2 6 13  Турция 1 2 2 5 14  Швейцария 1 2 1 4  Швеция 1 2 1 4 16  Италия 1 1 4 6 17  Литва 1 0 1 2 18  Хърватия 1 0 0 1  Израел 1 0 0 1 20  Чехия 0 2 1 3 21  България 0 1 0 1  Словакия 0 1 0 1  Азербейджан 0 1 0 1 24  Австрия 0 0 2 2 25  Естония 0 0 1 1  Унгария 0 0 1 1  Ирландия 0 0 1 1 Общ 50 50 50 150