Великобритания ще продължи да работи с Европейския съюз и не

...
Великобритания ще продължи да работи с Европейския съюз и не
Коментари Харесай

Джонсън: Великобритания ще продължи да работи с ЕС за доставките на ваксини

Великобритания ще продължи да работи с Европейския съюз и не желае да има ограничавания в доставките на ваксини против ковид. Това разгласи министър председателят Борис Джонсън.

В сряда Брюксел стегна контрола върху износа на ваксини и разшири обсега за блокиране на доставки до страни с високи обороти на ваксиниране или пък които не споделят към този момент създадени дози.

Джонсън отбрани ролята на английското държавно управление и частните компании във имунизационната акция на Острова.

„ Ние сме на страната на откритостта. Вярвам в свободната търговия и не желая да виждам блокиране на ваксини или медикаменти. Не мисля, че това е пътят напред нито за нас, нито за някой от нашите другари “, съобщи английският министър председател.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР