Великобритания е в шок, след като неоторизираната биография Entitled: The

...
Великобритания е в шок, след като неоторизираната биография Entitled: The
Коментари Харесай

Принц Уилям обърна гръб на чичо си Андрю заради грубо отношение към Кейт

Великобритания е в потрес, откакто неоторизираната биография Entitled: The Rise and Fall of the House of York на писателя Андрю Лауни излезе на 14 август и провокира стихия от мнения. Кралските специалисти я назовават „ последния гвоздей в ковчега “ на херцога на Йорк – книга, която смъква всички маски и разкрива какво в действителност се крие зад затворените порти на дворците.

На цели 400 страници, стъпили върху стотици изявленията и поверителни източници, създателят разказва Андрю като екстравагантен авантюрист и безконечен коцкар, с привички, които шокират – от „ въздушни душове “ до сбирка от плюшени играчки, която пази като светиня. Но най-сензационното разобличаване е, че принцът е показал жестоко отношение към Кейт Мидълтън – и то към дамата, която е знак на непоклатимост и омагьосване в кралското семейство. Това, твърди книгата, е сложило началото на студена война сред него и принц Уилям, който тихомълком работил за прогонването на чичо си от „ Роял Лодж “ в Уиндзор.

Лауни не икономисва и най-тъмните страници от биографията на херцога – противоречивите бизнес контакти, околните връзки с наказания полов нарушител Джефри Епстийн, почнали още при започване на 90-те, както и скандалната спекулация „ Вирджиния Джуфре “. Въпреки че Андрю отхвърля обвиняванията, през 2022 година той подписа извънсъдебно съглашение и заплати забележителна сума за щедрост в поддръжка на жертвите на принуждение.
 Животът на принц Андрю през годините  Животът на принц Андрю през годините  Животът на принц Андрю през годините  Животът на принц Андрю през годините
Книгата рисува облик на мъж, който от обичан член на кралската фамилия се трансформира в изолиран новобранец. Някои източници даже настояват, че за Епстийн той е бил „ потребният простак “ – индивидът, който му е осигурявал легитимност в обществото и достъп до елита. Днес, макар че към момента носи купата „ Херцог на Йорк “ и няколко церемониални оценки, бъдещето му в кралския живот наподобява окончателно затворено.

Андрю прекарва дните си в усамотение в „ Роял Лодж “ дружно с някогашната си брачна половинка Сара Фъргюсън, а публичните му изяви са сведени до най-малко. Но едно е ясно – след тази книга, завръщането му в светлината на прожекторите е не просто малко евентуално, а съвсем невероятно.
Източник: edna.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР