Великобритания е на няколко седмици от недостиг на лекарства –

...
Великобритания е на няколко седмици от недостиг на лекарства –
Коментари Харесай

Риск от изчерпване на лекарства, ако войната с Иран продължи?

Великобритания е " на няколко седмици " от дефицит на медикаменти – от болкоуспокояващи до лечения за рак,  в случай че войната с Иран продължи. Това предизвестяват специалисти, съгласно които цените на медикаментите също могат да се покачат доста, написа " Гардиън ". Те допълват, че сходна заплаха се крие и за други страни в Европа.

Конфликтът към този момент нарушава доставките на основни първични материали като нефт, газ, торове и хелий, а идващият обиден бранш може да бъде опазването на здравето. Според анализатори това е " съвършената стихия " – затварянето на Ормузкия пролив затруднява търговията, а Индия, която е известна като " аптеката на света ", създава огромна част от генеричните медикаменти и дейните съставки. В актуалната геополитическа обстановка износът им става все по-труден.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР