Великден в Украйна тази година няма да е обичаен. Литургиите

...
Великден в Украйна тази година няма да е обичаен. Литургиите
Коментари Харесай

Как Украйна ще отбележи Великден?

Великден в Украйна тази година няма да е нормален. Литургиите в църквите ще се излъчват онлайн, а в Киев има и вечерен час.

На доста места влизането в църквите е съвсем неразрешено. То се случва с доста сериозен пропусквателен режим.

Местните хора ще отбележат Великден помагайки на своите сънародници.

Киевчани провеждат дарителски акции с съществени хранителни артикули за хората от най-пострадалите покрайнини на столицата – Буча, Бородянка и други.

Почивните дни също няма да са нормални. В понеделник множеството спешни екипи още веднъж ще работят, тъй като доста обитаеми места остават без ток, вода и газ, заяви БТВ.

Въпреки това хората са доста сплотени и никой не остава без да му бъде помогнато.

Областният шеф на Лвовска област в Украйна Максим Кoзицки разгласи комендантски час, съобщи Асошиейтед прес.

Позовавайки се на " нова разследваща информация ", Козицки сподели, че комендантският час ще продължи от 23:00 часа през днешния ден до 05:00 часа на следващия ден локално време и по-късно всеки ден сред тези часове до второ разпореждане.

Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР