Вегас Голдън Найтс успя да изравни на 1-1 победи серията

...

Вегас изравни серията срещу Уинипег

Вегас Голдън Найтс съумя да изравни на 1-1 победи серията против Уинипег от първия кръг на плейофите в НХЛ. У дома " златните рицари " се постановиха с 5:2 над " джетовете ", като до края на втората третина резултатът бе еднакъв - 2:2.

В заключителните 20 минути обаче Чандлър Стивънсън, а по-късно и Марк Стоун на два пъти се разписаха за отбора на Вегас.

Другите два гола за спечелилите бяха дело на Уилям Карлсон и Джак Айхел във втората третина. За Уинипег точни бяха Адам Лаури, който откри резултата в 10-ата минута на мача, и Кевин Стенлунд, който бе прецизен малко преди приключването на втория интервал.

Вратарят на Вегас Лоран Бросо направи 31 спасявания за първата си победа в кариерата в плейофите на НХЛ, а сътрудника му Конър Хелебюк се отличи с 38 избавяне на вратата на Джетс.