Вегас голдън найтс победи Вашингтон уизърдс с 6:4 в зрелищен

...

Финалът за купа "Стенли" започна с десет гола и зрелищна победа на "Вегас"

Вегас голдън найтс " победи " Вашингтон уизърдс " с 6:4 в зрелищен първи мач от борбата за купа " Стенли ". Двубоят мина през четири изравнявания на резултата, а домакините изоставаха с 3:4, само че направиха поврат в последните 18 минути.

Тазгодишният край опълчва два тима, които в никакъв случай не са печелили купата в Националната хокейна асоциация (НХЛ). " Вегас " разруши безусловно всички упования и се класира за огромния край още в дебютния си сезон в лигата. " Вашингтон " стигна до борбата за купа " Стенли " за повторно в своята историята след 1998 година, когато загуби с 0:4 от " Детройт ред уингс ".

" Вегас " завоюва първата среща с помощта на попаденията на петима разнообразни играчи. Томаш Носек вкара победните два гола, а по един път се разписаха Колин Милър. Уилиям Карлсон, Райли Смит и Райън Рийвс.

Трите попадения в последната третина, които доведоха до обрата в мача, бяха дело на двама нападатели от четвърта линия.

Милър даде начало на головото шоу след 7:15 минути игра. Той се разписа след асистенция на Ерик Хаула в обстановката, в която домакините имаха числено преимущество на игрището.

" Вашингтон " обаче съумя да обърне резултата в границите на едвам 42 секунди сред 15-ата и 16-ата минута. Брет Конъли изравни, а Никлас Бакстрьом даде задатък на гостите. Първата третина въпреки всичко завърши при тъждество, откакто Карлсон прати шайбата в мрежата минута и половина преди сирената.

Три минути след началото на втората част " Вегас " на собствен ред обърна резултата посредством Райли Смит. Пет по-късно обаче равенството още веднъж беше възобновено след попадение на Джон Карлсън.

Том Уилсън изведе " Вашингтон " напред единствено 70 секунди след началото на последната третина. Преднината на столичани обаче устоя единствено минута и половина, преди Рийвс да вкара за 4:4.

Десет минути преди края на постоянното време Носек получи подаване от Ший Тиодор и означи за 5:4. Три секунди преди финалната сирена чешкият хокеист оформи крайния резултат на празна врата.

Новак вкара три попадения в последните три мача, откакто не съумя да се разпише нито един път в първите 10 плейофни срещи на " Вегас ". Рийвс означи във втори следващ дуел, откакто донесе основно попадение при успеха с 2:1 в петия и оказал се финален конфликт с " Уинипег джетс " във финала на Източната конференция.

" Страхотно е, когато виждаш по какъв начин тези момчета биват възнаградени за труда си. Те са доста значима част от нашия състав. Хубаво е да видя, че тъкмо тези момчета означиха. Техните попадения в последната третина имаха голяма тежест за нас ", сподели старши треньорът на " Вегас " Джералд Галант.

Вратарят на " Вегас " Марк-Андре Флюри направи 24 спасявания. Колегата му на вратата на " Вашингтон " избави 28 удара, само че получи цели шест попадения, откакто преди днешния мач се намираше в серия от 157:13 минути без позволен гол.

" Мисля, че като цяло можем да играем доста по-добре. Знам, че имаме друго равнище в нашата игра. От всички в този състав зависи да го покажем ", съобщи старши треньорът на " Вашингтон " Бари Троц.
Източник: dnevnik.bg