Ведат Муричи беше главното действащо лице в мача между Елче

...

Голмайсторът на Майорка открадна шоуто в гостуването на Елче

Ведат Муричи беше основното настоящо лице в мача сред Елче и Майорка от 8-ия кръг на Ла Лига, приключил 1:1. Косовският национал пропусна дузпа първоначално, по-късно осъществя втория углавен удар в интерес на отбора от Балеарските острови, а малко преди края получи пряк червен картон за удар без топка.

Домакините също завършиха мача в понижен състав, откакто резервата Лукас Бойе беше изпъден в 61-ата минута, скоро след появяването си от аварийна пейка. Елче продължава да е единственият тим в шампионата без победа и твърдо стои на последното място с 2 точки. Майорка има актив от 9 пункта и е на 12-а позиция в подреждането.

Домакините влязоха в дуела с отчайващи индикатори - 5 следващи загуби, едвам 3 маркирани гола през сезона и цели 18 позволени. На личен терен Елче измъкна точка единствено от различен от новаците - Алмерия. През седмицата старши треньорът Франсиско Родригес беше уволнен, a през днешния ден на скамейката седна краткотрайният ментор Алберто Гайего.

Муричи не съумя да открие за Майорка още в 1-ата минута, а в 12-ата Едгар Бадия избави неговия удар от бялата точка. Секунди по-късно Джерард Гумбау центрира от корнер, а Есекиел Понсе отклони топката с глава и даде очаквания на почитателите на " Мартинес Валеро ", че ще видят първата победа на отбора през сезона.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от испанската LaLiga, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport 4.