Вечер, посветена на Марин Бодаков, ще се състои във Велико

...
Вечер, посветена на Марин Бодаков, ще се състои във Велико
Коментари Харесай

Във Велико Търново посвещават вечер на Марин Бодаков

Вечер, отдадена на Марин Бодаков , ще се състои във Велико Търново, оповестиха уредниците. Събитието е в памет на българския стихотворец, публицист, книжовен критик, академични учител и държавник, напуснал земния свят през 2021 година.

Паметната вечер ще се състои на 10 февруари от 17:00 часа в Хуманитарната гимназия във Велико Търново.

Във фокуса на срещата е формалното показване на книгата му " Още не е починала... Разговори на Марин Бодаков с полски интелектуалци ".

Инициативата сплотява Полския институт в София, Община Велико Търново и Хуманирантата гимназия " Св. св. Кирил и Методий ", която Марин Бодаков е приключил, с поддръжката е на заместник-кмета на остарялата столица Нейко Генчев и ръководителя на Общинския съвет Венцислав Спирдонов.

В срещата ще вземат участие  - Зорница Христова, проф. Иван Станков, проф. Маргрета Григорова и други другари на Марин Бодаков.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР