Вече няма никакво съмнение, че Шахтьор (Донецк) отново ще е

...

Динамо сбърка, Мораеш и Шахтьор - не

Вече няма никакво подозрение, че Шахтьор (Донецк) още веднъж ще е първенец на Украйна. “Миньорите” победиха с 2:1 Олександрия и поведоха с 9 точки пред Динамо (Киев), който стигна единствено до 1:1 в семейството си на Зоря (Луганск).

Динамовци водеха до заключителните секунди с гол на Назарий Русин, само че късно попадение на Силас ги поля с мразовит душ. Това беше трето тъждество в последните три мача за тима на Александър Хацкевич.

В същото време Шахтьор взе трите точки против Олександрия, въпреки и без да свети. Давид Хочолава вкара първия гол в 4-ата минута, а в 32-ата Йевхен Банада се разписа за 2:1. Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш, който до предишния сезон носеше екипа на Динамо (Киев), донесе успеха в 60-ата минута. Бразилецът е водач при голмайсторите с 18 попадения.

До края на сезона остават четири кръга, а отборът от Донецк може да си подсигурява купата още идната седмица, когато гостува на Зоря.