Вече няма да има електрически тротинетки под наем в Русе.

...
Вече няма да има електрически тротинетки под наем в Русе.
Коментари Харесай

Спират електрическите тротинетки под наем в Русе

Вече няма да има електрически тротинетки чартърен в Русе. Днес общинският съвет утвърди предложение за преустановяване на меморандума за съдействие сред общината и компанията, предлагаща услугата. Приетото решение задължава кметът да предприеме нужните дейности в седемдневен период, съобщи БГНЕС.

" Трябва да осигурим сигурност на жителите и гостите на Русе ", стимулира предлагането си общинският консултант Деян Недков. Повечето групи в общинския съвет се оповестиха за преустановяване на практиката за даване на електрически тротинетки чартърен.

Според администрацията, обаче, точката би трябвало да бъде отсрочена, с цел да се изчака приемането на измененията в закона за придвижване по пътищата. Отношение по тематиката взе и кметът на Русе Пенчо Милков, който счита, че в случай че докладната бъде призната, в кратковременен проект ситуацията ще се утежни, защото в случай че не могат да употребяват тротинетки чартърен, върху които има  регулация на скоростта и надзор на използването, същите хора могат да се трансферират на тротинетки, закупени от магазина.

Накаря предлагането бе утвърдено с гласовете на 31 общински съветници, петима бяха срещу, а 10 се въздържаха. След решението, кметът има период от една седмица, с цел да приключи меморандума с компанията за даване на електрически тротинетки чартърен.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР