Вече е официално - България ще започне преговори с “Газпром

...
Вече е официално - България ще започне преговори с “Газпром
Коментари Харесай

ДЕНЯТ В НЯКОЛКО РЕДА: България чука на вратата на “Газпром”

Вече е публично - България ще стартира договаряния с “Газпром ” за газови доставки. Положението било такова - неизбежно, рече служебният министър на енергетиката Росен Христов на брифинг.

Подкрепиха го работодатели и синдикати. Така, ситуацията наподобява неспасяемо.

Според газовата асоциация, страната трябвало да откри метод да компенсира потребителите на природен газ за високите цени на суровината, които ще се задържат най-малко още година-две.

А интернационалната (военна) тематика на деня бе атентатът в Русия, при който почина Даря Дугина, дъщерята на доближения до Путин мъдрец Александър Дугин.

Неизвестната до момента организация, наречена Национална републиканска войска, пое отговорност. Тя се разгласи против президента Путин. Въпросът е дали цялата работа с НРА не е “постановка ” на съветските служби и Кремъл. Има такива съмнения.

Москва от своя страна обвини Украйна за убийството, като посочи и име на жена, пътувала особено с щерка си до съветската столица, с цел да извърши покушението. Дори по филмите и сериалите не разкриват толкоз бързо престъпни случаи.

Любопитката на деня пък е решение на Софийски градски съд, осъдил Столична община в период от една година от влизане на правосъдното решение в сила да преустанови  употреба на краткотрайно трамвайно трасе от бул. „ Витоша " по бул. „ Ген. М. Скобелев " до „ Петте кьошета ". 

Причината е, че стоманеният превоз, който минава оттова (линии 7, 27, 6 и 1) създава наднормени равнища на звук и трептения в околните жилища.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР