Вече две години жители на няколко села в Търновско живеят

...
Вече две години жители на няколко села в Търновско живеят
Коментари Харесай

Мост в Търновско се разпада, стотици могат да останат откъснати от света

Вече две години поданици на няколко села в Търновско живеят в боязън единствената им директна връзка с град Полски Тръмбеш да не се разпадне, написа NOVA.
Мостовото оборудване, което ги свързва е оповестено за рисково. Движението на тежка техника и камиони по него е публично неразрешено,но има и нарушавания. Разрешено е минаването единствено на леки коли. Пътят е третокласен и се води най-пряката връзка сред три общински центъра - Свищов, Полски Тръмбеш и Стражица.
„ Състоянието на моста тревожи хората, тъй като никой не знае в каква посока ще се развие обстановката. Страхуват се да минават по него, тъй като всеки миг може да пропадне. Обходният ни път е много дълъг – повече от 40 км”, сподели кметът на село Каранци Денка Георгиева.
Тя уточни, че отговорите от институциите са, че ремонт ще стартира. Неясно е обаче по кое време и в какви периоди ще се извърши той.
Директорът на Областното пътно ръководство Венцислав Ангелов изясни, че оборудването е в спешно положение от близо шест месеца.
„ Има обезпечено финансиране от Агенция „ Пътна инфраструктура”. Ремонтът ще се случи до няколко седмици, откакто мине съгласувателната процедура с Басейнова дирекция. Има направен план, всичко е остойностено”, добави шефът.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР