Вече близо 20 г. в Русе се провежда научно-практическата конференция

...
Вече близо 20 г. в Русе се провежда научно-практическата конференция
Коментари Харесай

19-та Международна научно-практическата конференция по педиатрия

Вече близо 20 година в Русе се организира научно-практическата конференция по педиатрия. Започнала като районна среща, тя се разраства до интернационално научно събитие. Тази година тя ще се организира от 7 до 9 ноември под надпис „ ГОРЕЩИ ТОЧКИ В ПЕДИАТРИЯТА ”. Във форума интензивно се включват общопрактикуващи лекари, експерти от съвсем всички педиатрични специалности, ръководители на катедри, хабилитирани лица от петте медицински университета в България и интернационалните лектори.

Научните отчети и лекциите са повече от 40, а многообразието от тематики е впечатляващо – от пулмология, нефрология и хематология през ревматология, гастроентерология, неонатология, урология до интензивни грижи и даже AI. Планирани са голям брой полемики и фирмени изложби.

Събитието ще бъде намерено от акад. Христо Белоев, ръководител на Съюза на учените в гр. Русе, ръководител на Общинския съвет в града и почетен ректор и ръководител на общото заседание на Русенския университет, и проф. Яна Симова, изпълнителен шеф на Българския Кардиологичен Институт, ръководител на тематичен панел „ Кръвоносна система “ към експертния съвет на ЕМА (European Medicines Agency) и на управителни позиции в Европейското кардиологично сдружение и Европейската асоциация по сърдечносъдово обрисуване.

Съорганизатори са Българският Кардиологичен Институт и най-модерната клиника за майчино и детско здраве,Мама и Аз’ в Плевен.

С програмата на конференцията можете да се запознаете.

 19-та Международна научно-практическата конференция по педиатрия
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР