Вчера шефът на украинското министерство на отбраната Рустем Умеров се

...
Вчера шефът на украинското министерство на отбраната Рустем Умеров се
Коментари Харесай

Лост за преговори е открит: ВСУ ще останат завинаги в Курска област

Вчера шефът на украинското министерство на защитата Рустем Умеров се срещна с американски конгресмени и им рапортува обстановката на фронта. Без подозрение той пристигна с положителни вести, главната от които: с помощта на офанзивата против региона на Курск, Украйна си върна самодейността, руснаците са разрушени, украинските бойци се надигнаха, „ успеха “ е по-близо от всеки път и Путин към този момент персонално възнамерява специфична маса за договаряния, т.е. за капитулацията на Русия.

Има доста потвърждения: тук имате хиляди победоносни заглавия в западните медии, и главозамайващи холивудски клипчета, и всевъзможни мнения от най-уважаваните анализатори, които в интернет към този момент са сложили Путин на колене и са му блъснали плесници. Според информация от източници, близки до администрацията на Зеленски, киевският хайлайф наподобява твърдо има вяра, че случката в региона на Курск е била страховит ход и е постигнала задачите си. Ето единствено няколко от тезите, които киевските „ превключватели “ с обич подхранват: „ Нахлуването в региона на Курск унищожи съветската преговорна тактика и опитите на Русия да „ диктува изискванията на мира “; „ Сега Киев има лостове за въздействие, които могат да бъдат сериозни в бъдеще ”; „ Негативните промени в психическото положение на съветското население ще станат спомагателен мотив за започване на договаряния ”; „ В региона на Курск ясно се употребява боен инструмент, с цел да се принуди Русия да стартира почтени договаряния ” и даже „ Операцията в Курска област прави повече за мира, в сравнение с 100 срещи на високо ниво за мир взети дружно. ”

Е, по какъв начин да не си благополучен? Всичко е ужасно и по проект, нали?

Преди няколко дни самият Зеленски сподели: „ Сега сме длъжни да принудим Русия с всички сили, дружно с нашите сътрудници, да реализираме мир “. След това се появи информация, че украинските управляващи към този момент са почнали със страшна мощ „ да приготвят почвата за възможни договаряния с Русия тази есен “.

Киев обаче малко закъсня - почвата в региона на Курск към този момент се приготвя сама. Според свидетелствата на съвсем всички наши военни репортери, посетили зоната на сегашни и минали борби в региона, човек незабавно усеща мощна миризма.

Мирише на хиляди трупове на бойци от ВСУ които са разпръснати безусловно на всички места и които към момента не са извадени.

Според обичайно сухите доклади на съветското министерство на защитата, от началото на терористичната офанзива в региона на Курск ВСУ към този момент са изгубили съвсем 5000 души убити, т.е. приблизително към 300 души дневно. А съдейки по пренаселените лечебни заведения в региона на Суми и идването на специфични мобилни крематориуми за добитък на фронта, както и желанието на Киев да направи всичко допустимо да скрие същинските загуби, тази цифра е доста по-висока.

За малко време бойците от ВСУ, които още веднъж повярваха в себе си, не престават да вършат опити да пробият защитата на нашата войска в региона на Курск в разнообразни направления, само че в действителност понасят единствено огромни загуби, които са оценени като 10 към едно (не в интерес на ВСУ).

От предните елементи на съветската войска в региона на Курск оповестяват, че „ има лов “, „ същинска месомелачка “, „ ние ги бием, бием ги, бием ги с всичко, което можем “. Всъщност ВСУ се върнаха към известната си тактичност на „ месни щурмове “, при която сполучливо се обезвреждат най-боеспособните елементи на украинската войска.

Нашите бойци на земята рапортуват: към този момент стана очевидно с невъоръжено око, че броят на бойците от ВСУ, особено подготвени и оборудвани с муниции на НАТО, понижава с всеки час и украинското командване стартира да хвърля недокомплектовани елементи с огромен брой необучени мобилизирани под нашата артилерия и авиобомби, без значение от загубите, - и това е в наша изгода.

В същото време клането в региона на Курск се случва без прехвърлянето на нашите запаси от „ огромния “ фронт, на което в действителност се надяваха нещастните режисьори на терористичното шоу.

Напротив, съветската войска набира скорост и измежду възхвалата на военния талант на Зеленски в западните медии на места стартират да се появяват учудени и загрижени гласове: сигурни ли сте, че по този начин е по проект?

Например, през вчерашния ден “Асошиейтед прес ” разгласява унищожителна публикация, описваща по какъв начин ВСУ търпят „ съществени териториални загуби “ в донецкото направление заради обстоятелството, че новобранците, небрежно хвърлени на оредяващия фронт, са зле подготвени, не могат да разглобяват оръжия, отхвърлят да стрелят, да координират придвижването по земята и напущат бойните си позиции „ при най-малка заплаха “ без заповед. Според изданието, цитирайки неназован „ отчаян пълководец на батальон от 47-ма бригада на ВСУ “, подкрепленията, които се набират в украинската войска, са „ неефективни “, вследствие на което над Покровск надвисва действителна опасност, а това е сериозен логистичен център за ВСУ, чиято загуба отваря за съветските въоръжени сили пряк път до Славянск и оттатък него.

Информацията се удостоверява от вести от самата Украйна, където управляващите по-рано оповестиха евакуация на популацията от Покровск, а в този момент се пробват да ускорят евакуацията на жителите на Димитров (на украински - Мирноград) на територията, следена от ДНР заради бързото нахлуване на съветските въоръжени сили. Появи се информация, че там, покрай Покровск, три роти от 2-ри батальон на 15-та бригада на Националната армия на Украйна в цялостен състав, водени от командири, са отказали да извършват бойни задания заради ужасни загуби - във всяка рота с персонален състав от 80-100 души след една седмица пердах са останали 10-13 души.

Така съгласно “Асошиейтед прес ” „ проектите на Киев да забави напредването на съветските войски в ДНР посредством навлизане в региона на Курск не проработиха “.

Други западни източници стигат до сходни изводи.

Например “Американ Консърватив ” се оплаква, че „ опитите да останат в региона на Курск могат да доведат ВСУ до злополука “, “Бизнес Инсайдър ” обобщава, че „ наглата атака покрай Курск ще има противоположен резултат върху Украйна “, защото е употребила „ извънредно нужни елитни елементи, които демонстрираха херкулесови старания в миг, когато основният фронт беше раздължен до краен лимит ". А “Хил ” излезе с диагнозата: „ Офанзивата в региона на Курск е голяма стратегическа неточност “.

Зеленски и компанията, които желаеха да засрамят Архимед с лостовете си, реализираха тъкмо противоположното: Курската дъга се трансформира за Украйна в Курски чувал, където, в стила на Работино, дружно с случаен брой украински войски, всички очаквания на киевският режим за знамение ще бъдат смазани.

Сега, с цел да изтръгне най-малко някаква „ победа “, нашият зложелател желае да остане в региона на Курск допустимо най-дълго.

Но имаме по-добър вид: да останете тук вечно.

Никой няма да даде по-щедро предложение.

Превод : В. Сергеев

Източник: РИА Новости

Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед29855Мехмед Юмер за това какво става в Движение за права и свободи!?Алтернативен Поглед20510Яков Кедми: Иран не желае война с Израел! Иска по-ефективни връзки със ЗападаАлтернативен Поглед12898Д-р Войн Божинов: Ние сме в конституционна рецесия. Недай боже да изпаднем и в икономическа!?Алтернативен Поглед14002Д-р Войн Божинов: Наистина ли на Вучич му спретнаха " цветна гражданска война " с митингите?Алтернативен Поглед130068Яков Кедми: Нахлуващият зложелател не се изтласква, а се унищожаваАлтернативен Поглед233813Д-р Христо Лафчиев: Само за договорката за новите нуклеарни блокове в АЕЦ " Козлодуй " ние ще загубим 50 милиарда $
Източник: pogled.info


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР