Вчера Беласица (Петрич) победи Литекс (Ловеч) с 1:0 в Симитли

...

Венцеслав Иванов за възхода на Беласица

Вчера Беласица (Петрич) победи Литекс (Ловеч) с 1:0 в Симитли и се изкачи в призовата тройка. Двубоят е от 12-ия кръг на Втора лига.
 Беласица прекъсна серията на Литекс без загуба Беласица прекъсна серията на Литекс без загуба
„ Потвърдиха се предварителните ми упования за сложен мач. Литекс е добър тим, който беше в мощна серия. Мъчно позволяват гол. Мачът беше борба. Първото полувреме вкарахме гол, само че пропуснахме да осъществяваме още попадения и да предрешим крайния излаз на срещата. След почивката противника реализира напън, ние на контраофанзива имахме благоприятни условия да вкараме, само че не се възползвахме. Доволен съм от характера, проявен от футболистите ни. Млад тим сме. В състава си имаме по един играч на 30 години и 29 година Всички останали са на възраст под 25 година, като някои от момчетата са още в юношеска възраст. Болшинството имат доста малко срещи в професионалния футбол. Категорично имаме капацитет да надграждане. Като точки и класиране се доближаваме до максимума. Това не ни заблуждава. Все още се аклиматизираме във Втора лига. Не стопираме да работим за развиването на този млад тим. Благодарен съм на почитателите за поддръжката. И през вчерашния ден на трибуните в Симитли имаше 500-600 наши поддръжници. Надявам се по-скоро стадиона в Петрич да е подготвен и да се радваме на поддръжката от 3000-4000 фенове “, разяснява пред Sportal.bg треньорът на Беласица Венцеслав Иванов.