Въззивната инстанция пусна от ареста двама от задържаните преди десетина

...
Въззивната инстанция пусна от ареста двама от задържаните преди десетина
Коментари Харесай

Пуснаха двама от бандата с фалшивите пари в Слънчев бряг

Въззивната инстанция пусна от ареста двама от арестуваните преди десетина дни за произвеждане на подправени евро и долари.
Днес Апелативният профилиран углавен съд (АСНС) гледа ограниченията за неотклонение на Димитър Ангелов, Александър Крихтин и Петър Манев.

Соченият от прокуратурата за водач Иван Тодоров въобще не е обжалвал определението на първата инстанция и остава с мярка „ задържане под стража ”, оповестиха от спецсъда пред „ Флагман “.

Днес АСНС е удостоверил дефинитивно ареста и на притежателя на хотел „ Кантилена ” в Слънчев бряг – украинеца Александър Крихтин.
Припомняме, че в този хотел бе открита печатницата за подправените парични средства.

Обрат обаче има при другите двама обвинени – печатарят Димитър Ангелов и Петър Манев. Те са пуснати под парична гаранция от 5000 лв..

Съдът приел, че двамата имат по-малък принос към твърдяната незаконна активност. Освен това те са със единствено едно обвиняване – за присъединяване в проведена незаконна група, и не са били осъждани.

Припомняме, че Димитър Ангелов е професионален печатар. За Петър Манев пък има данни, че поръчал от Съединени американски щати машина за щемпел на холограми.

Припомняме, че съгласно прокуратурата групата е работила в областите Бургас и Пловдив.

Общата стойност на изработваните неистинен банкноти била 10 милиона евро и 1,6 милиона щатски $.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР