САЩ се готвят за военна операция, а Иран заплашва с удари по американски бази
Възможна е американска военна интервенция в Иран в границите на идващите 24 часа;
Техеран е предизвестил прилежащи страни, че ще нанесе удари по американски бази, в случай че Вашингтон предприеме военна атака;
Съединени американски щати изтеглят част от личния състав си в основни военни бази в Близкия изток;
Всички сигнали сочат, че американска офанзива против режима в Иран е доста евентуална, само че сроковите и задачите остават неразбираеми. Информацията удостоверяват няколко самостоятелни източници пред Reuters.
Доналд Тръмп е подложен на сериозен напън от медии и политици, откакто съобщи, че Съединени американски щати ще се намесят, в случай че иранският режим продължава да убива протестиращи. Неправителствени организации като оповестяват, че над 12 000 протестиращи са починали в последните дни, което е определяно като най-масовото посягане над цивилни в актуалната история на Иран.
В последните 48 часа президентът дава отговор уклончиво на въпросите на медиите дали и по кое време се чака американски боен отговор. Пред CBS в четвъртък той сподели, че и сега Съединени американски щати оказват помощ “по разнообразни способи ” на протестиращите.
Източник: boulevardbulgaria.bg
КОМЕНТАРИ




