Възходът на Барселона в испанската Примера дивисион продължава. Селекцията на

...

Барса отново громи в Ла Лига, Дембеле накара критиците му да замълчат

Възходът на Барселона в испанската Примера дивисион продължава. Селекцията на Шави реализира нов експресивен триумф, откакто довечера разруши Атлетик (Билбао) с 4:0. По този метод " блаугранас " отмъстиха на баските за елиминацията, която им нанесоха за Купата на Краля през тази акция.

Нов мощен мач за Барса изигра Пиер-Емерик Обамеянг, а попадение означи и омразният на почитателите Усман Дембеле.
 Реал Сосиедад - Осасуна 1:0 в мач от Ла Лига
Реал Сосиедад не помни тежката загуба в баското дерби с триумф над Осасуна

Елустондо осъществя единственото попадение в мача

По този метод " лос кулес " резервираха четвъртото си място във краткотрайното класиране и са на единствено точка от третия Бетис.
 Снимка 565197
Източник:

Резултатът на " Камп Ноу " беше открит в 37-ата минута. Дани Алвеш центрира от корнер, а удар на Пике срещна гредата. Шанс за атрактивна добавка се появи пред Обамеянг и габонецът не пропусна опцията да означи.

Появилият се като запаса Усман Дембеле накара своите критици да замълчат в 73-ата минута. Френският национал загатна за огромния си капацитет, откакто навлезе в наказателното поле означи с мощен шут в близкия ъгъл на Унай Симон.
 Севиля победи Бетис с 2:1
Севиля се бетонира на второто място в Ла Лига след триумф над Бетис

Иван Ракитич и Мунир Ел Хадади донесоха успеха за тима си

Минута преди края се оформи и класиката. Педри сподели класа на дребен периметър, а офанзивата беше изострена по фланга от Дембеле. Последва центриране от фланга на крилото, което с глава беше превърнато в гол от различен появил се от скамейката Люк де Йонг.
 Снимка 565199
Източник:

Почти еднакъв беше и голът на Мемфис Депай, който сътвори крайното 4:0 след ново съвършено центриране на Дембеле.

В идващия кръг каталунците гостуват на намиращия се в средата на таблицата отбор на Елче.
 Ел Класико ще се играе на 20 март от 22:00 часа