Въздушно-космическите сили на Русия, част от въоръжените сили на страната,

...
Въздушно-космическите сили на Русия, част от въоръжените сили на страната,
Коментари Харесай

Русия изстреля ракета Союз за отбранителни цели

Въздушно-космическите сили на Русия, част от въоръжените сили на страната, изстреляха ракета " Союз " с галактически транспортен съд за отбранителни цели, заяви тази заран организация РИА Новости, като се базира на изказване на съветското министерство на защитата, заяви Българска телеграфна агенция.

Според изказването ракетата " Союз-2.1б " е изхвърчала от космодрума Плесецк в Архангелска област в северната част на Русия. Не се оповестяват повече детайлности.

Руската ракета " Союз " се изстрелва при нужда за задачи в космоса, в това число за преместване на съоръжение и астронавти до
Международната галактическа станция.

Според Европейската галактическа организация ракетите " Союз " са били изстрелвани близо 1700 пъти до момента.

Изстрелванията на ракети " Союз " за научни и проучвателен цели нормално се афишират от съветската галактическа организация " Роскосмос ".

Космодрумът в Плесецк се употребява за изстрелване на ракети с военни спътници. През октомври предходната година космодрумът беше употребен и за тестово изстрелване на междуконтинентална балистична ракета " Ярс ", отбелязва Ройтерс.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР