Яков Кедми: Орбан е последната бариера срещу Брюксел – ако падне, Европа губи суверенитета си
Във втората част от диалога с Яков Кедми – някогашен началник на израелската работа НАТИФ – анализът става още по-остър. Според него войната против Иран може да реши освен ориста на Близкия изток, само че и бъдещето на международния баланс на силите. Кедми предизвестява, че победа на Съединени американски щати би дала на Вашингтон голяма независимост да диктува политиката си по целия свят, до момента в който Европа се движи към политическа и енергийна рецесия заради решенията на личните си елити.
В диалога се разискват още ролята на БРИКС, енергийната взаимозависимост на Китай, рисковете от нуклеарна ескалация в Европа, напрежението сред Брюксел и националните държавни управления и ориста на европейския суверенитет. Кедми разяснява и изборите в Унгария, спора сред Киев и Будап
В диалога се разискват още ролята на БРИКС, енергийната взаимозависимост на Китай, рисковете от нуклеарна ескалация в Европа, напрежението сред Брюксел и националните държавни управления и ориста на европейския суверенитет. Кедми разяснява и изборите в Унгария, спора сред Киев и Будап
Източник: pogled.info
КОМЕНТАРИ




