В Нова Загора е осигурена възможност за демонстрационно машинно гласуване преди изборите за НС
Във връзка с идните избори за народни представители, които ще се проведат на 19 април 2026 година, в Община Нова Загора е обезпечено профилирано устройство за електронно машинно гласоподаване с конфигурирана демо версия.
Целта е жителите да се срещнат с метода на гласоподаване посредством машина и да упражнят правото си на избор решително и умерено в изборния ден.
Всеки искащ може да тества устройството в Спортна зала „ Младост “, всеки работен ден от 9:00 до 18:00 часа.
Община Нова Загора приканва всички гласоподаватели да се възползват от предоставената опция и да се срещнат авансово с процеса на машинно гласоподаване.
Целта е жителите да се срещнат с метода на гласоподаване посредством машина и да упражнят правото си на избор решително и умерено в изборния ден.
Всеки искащ може да тества устройството в Спортна зала „ Младост “, всеки работен ден от 9:00 до 18:00 часа.
Община Нова Загора приканва всички гласоподаватели да се възползват от предоставената опция и да се срещнат авансово с процеса на машинно гласоподаване.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




