Скандали с злоупотреба, разединение и дипломация Новите предизвикателства на папата
Папата на Франсис ще се изправи пред литания на провокациите, от мястото на дамите и LGBTQ общността в католическата черква, до дипломатическите провокации в конфликтния свят.
единение
Обединената черква ще бъде една от главните задания, изправени пред новия папак. Под огън поради по-либералните си политики, като приветстващи мигранти и ограничение на потреблението на латинската литургия.
традиционалистите в Съединените щати и в частност на Африка бяха ядосани от напъните му да даде на миряните и дамите по-голяма роля в църквата и решението му да отвори вратата, с цел да благославя еднопосочните обединявания. гранисти.
" Папата постоянно сплотява хората, ", сподели на кореспонденти. Асоциациите на жертвите обявиха, че са разочаровани от Франсис, обвинявайки го, че не е направил задоволително.
Проблемът остава главно предизвикателство за църквата, като свадите не демонстрират признаци за подчинение....
Прочетете целия текст »




